Nefelejcs

Cím: 5650 Mezőberény, Kodály Zoltán utca 8.
Telefon: 06-70/400 2525;
Mobil: +36-20-389-7873
E-mail: kodalyzovi@gmail.com
Óvodavezetési feladatokkal megbízott óvodapedagógus: Szabóné Gecse Éva

Mezőberény többnemzetiségű kisváros Békés megyében.

Az újratelepítés során Mezőberény első telepesei az 1723-tól folyamatosan érkező szlovákok voltak, akik a város északi részén telepedtek le. Utódaik még ma is ezen a területen élnek. Ebben a városrészben, 1894. április 1-én nyílt meg óvodánk is, Zrínyi óvoda néven , mely régi, több mint száz éves épület.

Már a dédszülők is idejártak óvodába, akkor még természetes volt a szlovák nyelvhasználat a szülők, a gyermekek és a pedagógusok körében is. A városban az 1970-es évek elején az iskolában és az óvodában a szlovák nyelv oktatását megszüntették. A városrész lakói azonban nem feledkeztek meg származásukról, ezt bizonyítja az az örvendetes tény, hogy az 1997-98-as tanévben, harminc szülő kérte a szlovák nyelv tanítását óvodánkban.

Így abban a tanévben megkezdődhetett a szlovák nyelvszoktató program a középső és nagycsoportos gyermekek körében.

Magyar –szlovák néphagyomány-őrzés szellemiségének éltetésével, valamennyi nevelési területet hangsúlyozva, történik, a gyermekek képességének fejlesztése, az iskolai életre való felkészítés.